Instalacje elektryczne

Jeśli zawitałeś na naszą stronę, to najprawdopodobniej osiągnąłeś tak zwany stan surowy zamknięty swojej życiowej inwestycji, jaką bez wątpienia jest własny dom. Za tobą zapewne wiele wyrzeczeń, poświęconego czasu i zainwestowanych środków. Twój dom przybrał już zewnętrzną formę, przyszedł czas aby zatroszczyć się o jego wnętrze, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Wiele jeszcze przed Tobą, musisz zadbać o ogrzewanie, wodę użytkową, wentylację/ klimatyzację – te wszystkie media w większym, bądź mniejszym stopniu zależne są od elektryczności.

Prąd elektryczny towarzyszy nam w zasadzie na każdym kroku, gdyby go zabrakło trudno byłoby nam dostosować się do nowych warunków. Na co dzień nie zwracamy uwagi, iż praktycznie w 100% jesteśmy uzależnieni od energii elektrycznej. Ona po prostu jest. Jak wyglądałby nasz świat bez oświetlenia, urządzeń codziennego użytku jak lodówka, pralka, czajnik, o telewizji, telefonach komórkowych i komputerach nie wspominając? Powszechność dostępu oraz zżycie się z tym rodzajem energii sprawia, iż często usypia to naszą czujność – bowiem prąd elektryczny to nie tylko nasza wygoda lecz może stanowić także zagrożenie. Nie bez powodu wspominamy o tym w tym miejscu.

Stoisz na progu decyzji, która zmierza do wybrania wykonawcy instalacji elektrycznej w Twoim własnym domu. W domu w którym chcesz się czuć bezpiecznie i komfortowo, w którym chcesz zapewnić bezpieczeństwo sobie, swoim bliskim, dzieciom. Pierwszym warunkiem stawianym instalacji elektrycznej jest bezpieczeństwo. Musi zapewniać maksymalne bezpieczeństwo jest użytkownikom, którymi będziecie Ty i Twoja rodzina.

Co znajdziemy w rozdzielnicy?

Jeszcze dziś często spotyka się rozdzielnice montowane 15, 20 i więcej lat temu. Wiele z nich to po prostu licznik energii elektrycznej oraz jeden lub więcej bezpieczników. Jednak przez te kilkanaście lat wiele się zmieniło, zarówno w przepisach, w kwestiach bezpieczeństwa jak również w wymaganiach odbiorców. Dzisiejsza rozdzielnica staje się centrum sterowania domem, integrując zadania kontrolne, zabezpieczające i rozdzielcze. Warto szczegółowo przemyśleć jakie funkcje ma spełniać, oprócz najbardziej oczywistej, czyli rozdziału energii elektrycznej. Oto kilka urządzeń, jakie mozemy znaleść w mniej lub bardziej zaawansowanej rozdzielnicy: